KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102059
nr 1710 2059
Kerstin Wilhelmson
(1929-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, kvinnoporträtt. Olja på duk, 26x18 cm, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
Kerstin Wilhelmson, svensk målare, tecknare och keramiker född 1929, död 1997.
Utrop:
500 kr
måndag 16 juni 2025
kl 19:20:25
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Kerstin Wilhelmson
Läs mer om Kerstin Wilhelmson